Timrå IK bjuder på Hockey 9/9…

mot att du ställer upp när vi gör ett nytt försök att spela in Timrå IK:s reklamfilm.troja
Den kommer att spelas in den 9/9 i samband med matchen mot Skellefteå.

Eftersom vi nu har lite mer tid på oss och Timrå IK är officiell matcharrangör så bjuder TIK de som deltar på entrén till matchen.

Supporterklubben lottar även ut tre, inte alltför vackra, men unika, T-shirts, med varierande spelarsignaturer på. Dessa tröjor lottas ut bland de som är med på inspelningen.

Filmen som ska spelas in är en ”reklamsnutt” som kommer att köras på TV som reklam för Timrås hemmamatcher.
Det är föranmälan till web@tikare.se som gäller.

Alla inblandade föredrar att det är ”riktiga  TIK:are”  i filmen.

Visst kan man leja in ett fotbollslag med föräldrar och anhöriga, klä ut dom till Timråsupportrar för att göra filmen. Produktionsbolaget föredrar dock äkta vara eftersom det ger ett genuinare resultat. Om vi ställer upp som statister så får man den unika mix av åldrar, kön, klädstilar mm som speglar en äkta supporterskara.

För att vi ska kunna få en uppfattning om hur många som ställer upp vill vi ha föranmälan till web@tikare.se eller till signaturen Janken på hockeysnack. Om och när vi når 40 deltagare kommer vi att sätta stopp.

Publicerat måndag, 31 augusti, 2009, 21:56, av janken



1 Kommentar

  1. stefan backman september 1st, 2009 at 19:03

    given tikare!=)

Kommentera

Vanligt näthyffs gäller, moderation gäller för den första kommentaren.

* E-post används främst för avatarer hos gravatar.com, din e-post visas aldrig publikt.